Çim Tohumu

Sertifikalı özel karışım çim tohumları ve sade tekli çim tohumları firmamızda ucuz fiyatlara satılmaktadır.Çim tohumu sipariş ve fiyat bilgisi için Torunoğlu Tohum 0322 2398808  0530 3005273

Çim Tohumu Çeşitleri

 

Poa pratensis

 

 

Festuca rupra commutata

 

Festuca arundinacea

 

Festuca rupra trihopylla

 

 

Bermuda grass

 

Lolium Perenne

 

Festuca rubra rubra

 

Dichondra repens

 

Agrostis tenius

 

Festuca ovina

 

 

Agrostis tenius

 

 

 

 

Lolium Perenne(ingiliz Çimi)

 

 

Çim tohumu çeşitleri arasında en hızlı yeşil olan oluşturan bir çim tohumudur.Spor alan karışım çim tohumlarının vazgeçilmezidir.İnçe yapraklı ve kısa boylu olup düşük boyda

biçime uygun bir çeşittir.Kış şartlarına dayanıklıdır.Ilıman bölgelerde sürekli yeşil kalır.Çok yıllık bir çim tohumudur.Çim hastalıklarına dirençli bir varyete(çeşit) dir.

Lolium Perenne(ingiliz Çimi) Nasıl Ekilir?

 

Sonbahar ve ilkbahar ekimi yapılır.Tohum miktarı metre kareye 40gr.dır.Ekim derinliği 1-2cm.dir.


 

Bermuda grass 

Sıçak iklim kuşaklarında çok yaygın ekilen sıçaklık ve neme dayanıklı bir çim bitkisi çeşididir.27 derece üzeri sıçaklıklara iyi uyum sağlamış bir çim tohumudur.

10 derece sıçaklığın altında durağanlaşır.Bermuda grass soğuk bölgelerde ölür.Az sulamayla yeşil kalan bir çim bitkisidir.Ege,Akdeniz Bölgesi'nde erkençi ilkbaharda ekilir.

Bermuda çim tohumu nasıl ekilir?

Bermuda grass çim tohumu ekim miktarı 40-45 gr metrekareye,ekim derinliği 2cm.dir.Bermuda çimi tohum fiyatı öğrenmek için ve

bermuda grass çim tohumu satın almak için firmamızı arayabilirsiniz.

 

Dichondra repens

Dichondra repens tropikal sıçak iklim kuşaklarında tercih edilen bir çim çeşididir.Enine yayılan bir çim bitkisidir.Koyu yeşil renge sahip bir çim örtüsü oluşturur.

Basmaya,çiğnenmeye son derece dayanıklı bir çim tohumudur.Dichondra  repens ilkbahar ve sonbaharda ekilir.Tohum derinliği 1-1.5 cm,tohum miktarı metrekareye 30-35 gr.dır.

Çim tohumu çeşitleri,çim tohumu fiyatı,çim tohumu fiyatları,çim tohumu nasıl ekilir,çim tohumu ekimi,çim tohumu karışımları,çim tohumu ekimi,çim tohumu satışı,çim tohumları adana,çim,cim,çim adana,çim tohumu satan firmalar,rulo çim,rulo çim fiyatı.

 

Detaylı bilgi için ana sitemizi ziyaret ediniz. www.torunoglutohum.com

Reklam www.emkapark.info  kent mobiyaları ve çocuk oyun parkları yapmaktadır.