At Merası, At Yapay Çayır Merası

At merası kuruluşu son yıllarda Torunoğlu Tohumculuk firmasının yaptığı kaliteli yapay çayır mera tohumları nedeniyle örnek at meralarının kurulması at merası ekimlerini çok hızlandırmıştır. At merası at yetiştiricileri nezdinde çok tercih edilen bir yem bitkisi haline gelmiştir. 

At meralarında otlatırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi çamurda otlatmamaktır. Çamurda otlatma at meralarının ömrünü kısaltır verimini düşürmektedir. Kısa ve uzun otlatmalardan kaçınmak gerekir. Ayrıca at merasında atlar otlarken arazi 2-3 parçaya bölünmelidir. Bir kısımın bakım sulama ve gübrelemesi yapılırken diğer tarafta atlar merada otlamaya devam eder. Diğer kısımın bakımı bittiğinde padoklar değiştirilir. At meralarında ekimden sonra ilk 1-2 kere biçim yapmak at çayır merasının dayanıklılığını arttırır ve bitkilerin köklerinin güçlenmesini sağlar. Atlar kaba yem olmadan yaşayamazlar. Kaba yemler tüm geviş getiren büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ayrıca atların birinci derecede besin kaynağıdır. Atlar otçul hayvanlardır. At yapay çayır mera karışımını uzun yıllardır Türkiye'de ki tüm at yetiştiricileri tarafından yaygın şekilde ekimini yaptırmaktayız. At suni çayır merası at yetiştiricilerini masraftan kurtarır. At yetiştiriciliğini karlı hale gelmesini sağlar. Yem bitkisi olmadan, kaba yem olmadan otçul hayvanları beslemek mümkün değildir. Firmamız yem bitkileri tohumu konusunda Türkiye'de bir inanılmazı başarmıştır. At merası ve birçok daha yem bitkisini ilk kez Türkiye'ye Torunoğlu Tohumculuk kazandırmıştır.

Türkiye Jokey Klübü(TJK) üyesi çok sayıda yarış atı sahiplerine yıllardır Torunoğlu Tohumculuk  özel otlaklar kurdurmaktayız. İlk kez firmamız tarafından 1999 yılında at merası karışımını ticari olarak Türkiye'ye tanıtım ve yayım çalışmalarını yapmış bulunmaktayız. Atlar için ot çok önemlidir.Birde yarış kazanması için büyük ümitler beslenen yarış atları için at harası çok daha önemlidir.Son yıllarda at yetiştiricileri ve at pansiyonları bu tür mera tohumlarına ilgi göstermektedirler. At meraları besleyici özellikleri çok yüksek yem bitkisi karışımlarından oluşmaktadır. At meraları iyi bakım şartlarında uzun süreler arazide performans göstermektedir. 

At çayır merasında kullandığımız karışım yem bitkileri ithal, OECD sertifikalı ve birinci sınıf tohumlardır. Dekara 7-8 kg tohum ekilmelidir. Erken ilkbahar ve sonbaharda ekimleri yapılmaktadır. At mera arazisi ekimden yaklaşık 40 gün sonra biçime ve otlatmaya hazır hale gelir. 

torunoğlu

Atlarda gazlı şişkinlik yapmayan hazmı kolay, besleyici özelliği yüksek at hara tohumu satışları yapmaktayız. Siz de atlarınızın performansını uygun maliyetlerle arttırmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirisiniz. At merası kurmak ve at merası hakkında detaylı bilgi almak için Torunoğlu Tohumculuk 0532 266 40 41 - 0322 239 88 08 - 0322 239 88 09 - ofis cep : 0530 300 52 73 telefonlarından arayabilirsiniz. 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis