Satılık Halep Keçisi

2020 Halep keçisi satış fiyatımız 1600TL' dir. Keçilerimiz safkandır. Halep keçisi ırk özelliklerini taşımaktadır. 
Torunoğlu Halep Keçisi Çiftliği Bilimsel Temellerle Üretim Yapan Türkiyenin En İyi Mimariye Sahip En Büyük Kapasiteye Sahip En Teknik Keçi Çiftliğidir.

Halep Keçisi  

Halep keçisi satışları çiftliğimizde Ziraat Bankası krediyle ve peşin olarak sürmektedir.Türkiye'nin en büyük en modern alt yapı tesislerinden sizde satılık halep keçisi sürülerimizden özel damızlık halep keçileri satın alabilirsiniz.

Bizim şampiyon halep keçisi

Halep keçisi  fiyatları,çiftçilerin yoğun ilgisi nedeniyle yükselme eğilimindedir.Halep süt keçisi bahceli evi olan herkesin gündeminde olan sessiz sakin huylu asil bir keçidir.

Halep keçisi satılık

Halep keçisi satılık,satılık halep keçisi alırken en önemli şey gercekten saf kan damızlık halep keçisi olduğundan emin olmaktır.Yine satılık keçi brucella (yavru atma hastalığı) yönünden labaratuvarda kan tahlilinden temiz çıkmış olması çok önemlidir.Sahibinden satılık keçi alırken kalıtsal kusurlardan ari oldunu teyit etmek gerekir.Yine sahibinden satılık halep keçisi satın alırken yaşamsal önemli aşıların yapıldığından emin olmak doğru bir başlangıç yapmak demektir.www.halep-kecisi.com 

Halep (şami) keçileri dünyada nam yapmış bir milli keçi ırkımızdır.Halep keçisi et ve süt keçisi olarak dünyada 1 numaraya oturmuştur.Biz halep keçisinin değerini yeteri kadar bilmesek de tüm Dünya keçi yetiştiriçisi halep(damascus) keçisinin peşindedir.Halep keçisi kombine verimli bir keçi ırkı olarak yetiştiriçiliği her geçen gün artmaktadır.Artan talep halep keçisi fiyatları ,keçi sütü fiyatları arasında süt keçisi yetiştiriçiliği arasında sinerjik bir etkileşim vardır.

Halep keçi yetiştiriçiliği Türkiye'de son zamanlarda hızla yaygınlaşmaktadır.Keçi sütü 20 dakikada kana gecerken,inek sütü 24 saatte kana karışır.Keçi sütünün hazmı çok kolayken inek sütünün hazmı çok zordur.İnek sütüne karşı Türk Çocukları'nın %10'u alerji hassasiyeti vardır.İnek sütü çoçuklarda allerjiye ve ani ölümlere sebeb olmaktadır,aman dikkat!!!

Halep (şam) keçisi süt,et,kıl ve yüksek yavru verimi için beslenmektedir.Halep(şami) keçisi ülkemizde 2011 yılında arama motorlarında en çok sorgulanan süt keçisi ırkı olmuştur.Halep keçisi çinsleri (varyeteleri) kavisli roma burun ve düz burun olarak sayılabilinir.Halep keçisi süt verimi bakımından bir birine üstünlükleri yoktur.

www.torunogluhayvancilik.com  

Damascus keçisi,mente keçisi,damascene keçisi,şami keçisi,şam keçisi gibi yetiştiği coğrafyaya göre farklı isimler almıştır.

www.satilikhalepkecisi.com

Halep Keçisinin Verim Özellikleri ve Halep Keçisi Süt verimi,halep keçisi ne kadar süt verir?


Halep keçileri yılda 1500 litreye kadar süt verebilir.

Halep keçisi beslenmesi maddi yönden çok fazla müşkülat olmaz.halep keçisi beslenirken seçici değildir.Her türlü çalı bitkisiyle beslenir.

www.halepkecisi.info

 
Halep keçisi yetiştiriçiliği,halep Keçileri erkekleri 140 kg canlı agırlığa zorlanmadan ulaşır.Halep keçi bu haliyle etci boer keçisinden daha çok et verir.Saf kan saanen süt keçilerinden daha fazla süt vermektedir.

Halep keçi sürüsünde 100 keçiden 250 halep yavru alınabilinir.Halep keçisi oğlak verimi çok yüksek doğurganlığı olan bir keçi ırkıdır.

www.halepkecisi.net


Halep keçileri süt verimleri yönünden çok rağbet görmekte ve ihracata giden çok kıymetli bir süt keçisidir.Koyunlarla beraber uyum içinde beslenir.Aşağıdaki halep keçisi fotoğrafı K.K.T.C.'de çekilmiştir.Halep keçiler Kıbrıslı Türk Çiftcisi için çok önemlidir.

Halep Keçisi verim özellikleri arasında et verimi bakımından dünyanın en iyi et keçileri arasında yer alır.Aşağıdaki halep keçileri resminde Malezyaya götürülen halepler görülmektedir. 

Halep keçi ırkları arasında en sağlam yapılı keçilerden birisidir.
Halep keçisi en uysal keçi ırkı olup dünyada eğitilebilen tek keçi ırkıdır.

Halep keçisi kadar sahibine bağlı başka bir keçi türü yoktur.

 
Şami keçileri sahip oldukları ünleri nedeniyle her zaman iyi fiyatlara satışı yapılmaktadır.

 
şam keçisi i develer gibi ayakta uyuyabilir,derin uykuya dalabilen ilginç bir keçidir.

 
Damascus keçisi çiftlikleri ülke genelinde hızla çoğalmaktadır.

www.halepkecisi.biz


Halep keçi ırkımız tüm ülke çoğrafyasında sorunsuz yetiştiriçiliği yapılmaktadır.


Ülkemizde ve Dünya'da en kazançlı keçi yetiştiriçiliği halep yetiştiriçiliğidir.

 
Şuan ülkemizde halep keçi projesi için uygun bir atmosfer vardır

  
 Halep  Keçisinin  Özellikleri


Dişilerde Canlı Ağırlık                       50-60 kg

Erkeklerde Canlı Ağırlık                  90-130 kg iyi bakıldığında 140 kg

Halep Keçisi Erkek Çebiç Et Randımanı    %52

Halep Keçileri et verimi boer keçilerinden daha yüksektir.Hindistan halep teke spermasıyla boer keçilerini suni tohumlama yapmaktadır.O nedenle halep keçisi Dünyanın en ünlü et keçisi boerleri geride bırakmıştır.Halep keçisi fiyatları Ülkemizde ve Dünya'da hızla yükselmektedir.

Halep Keçisinde Suni Tohumlamaya Şimdilik Lüzum Yoktur.Çünkü Halep Keçisi Saf Bir Keçi Irkıdır.Saanen Keçisi Gibi Melez(kırma) Değildir.

Oğlak   Doğum Ağırlığı (üçüz-ikiz oğlak )                 3.5 - 5.5 kg

Dört Aylık Dişi Oğlak Canlı Ağırlığı       30-32 kg

Dört Aylık Erkek Oğlak Canlı Ağırlığı    35 kg

Oğlaklarda Günlük Canlı Ağırlık Artışı  200-300 gr

Laktasyon Süt Verimi                     700-1000-seleksiyonda 1500 kg

280 günlük ortalama süt verimi        3 - 6 kg yer yer 8.5 kg dünya şampiyonu halep keçisi 12 kg süt vermektedir.

Laktasyon(sağım)Süresi                           280-300 gün

Sütte Yağ Oranı                            %3.5-4.0

Bir Doğumdaki  Oğlak Sayısı              2,2 - 2.5

İlk Doğumda oğlak sayısı                   1.5-1.7

Gebelik Süresi   5 ay          yaklaşık 150-155 gün

Halep Keçilerinde çiftleşme- halep keçileri hemen hemen her mevsim çiftleşebilir.Yaklaşık 12 ayın 10 ayında çiftleşir,mayıs - temuz ayları arası hariç.Halep Keçisi her mevsim çiftleşme yeteneği olan bir süt keçisi ırkıdır.

Çoğunlukla Bulunduğu Bölge - Çukurova Bölgesi 

 Dünyada Halep Keçisi Talep Durumu  -  Yoğun Talep Görmektedir.

Halep keçisi bakımı

Torunoğlu Keçi Çiftliğinde keçiler otomatik yem mikseriyle yemlenmektedir.Firmamız Tosun Tarım yem dağıtma romorku kullanmaktadır.

Halep Keçisi Ne yer ? Arpa ezmesi,keçi süt yemi,mercimeksamanı,kuruot,yaprak,çalı,caramba mix ve flora k yem bitkilerini severek yer.

Yukardaki resimde halep keçileri yembitkisi caramba mixte toplu olarak otlarken görülmektedir.Torunoglutohum  sitelerine bakınız.

Halep Keçisi Ne Kadar Yem Yer ? En fazla 1 kg yiyebilir.Halep keçileri saanen keçileri gibi obur hayvanlar olmayıp kanaatkar keçilerdir.

Halep Keçisi Mısır Silajı Yermi ? Mısır silajı keçiler için son derece sakıncalı bir yemdir,keçilere verilmemelidir.Keçilerde yavru atma ve telefatlara neden olur.Mısır silajı içinde zararlı bakteriler gelişir.

Halep Keçisi 8 ayda bir doğum yapabilir.Yani 2 yılda 3 doğum yaptırılabilinir.Ama doğru olan keçileri yılda bir doğum yaptırmaktır.Bu kural tüm keçiler için gecerlidir.Sekiz ayda bir doğum keçileri aşırı yıpratır ve süt kaybına yol acar.Hiç bir keçi ırkı 6 ayda bir doğum yapamaz. Yine çebiçleri 1.5 yaşından daha erken çiftleştirmemek gerekir.Aksi takdirde keçilerin boyu küçük kalır,hayat boyu daha az süt,et ve yavru verir.

Türkiye'nin her yerinde halep keçisi çiftliklerinin kurulmasında iklimsel bir engel yoktur.Halep keçisi Kars,İzmir,Bolu,Eskişehir,Ankara'da yetiştiriciliği yapılır.Antalya,Adana,Hatay,Kilis,Gaziantep gibi çok sıcak illerimizdede yetiştiriciliği yapılır.Bu bölgelere çok sayıda halep süt keçisi çiftlikleri kurdurmaktayız.Halep keçisi almak istiyorum diye halep keçi yatırımcıları bizi aramaktadırlar.Artık halep keçisi yetiştirme kültürü hızla ülke geneline yayılmaktadır.Şami keçileri keşfedilmeyi bekleyen paha biçilemiyen bir inci gibidir.Şami keçisi keçi yatırımcılarını beklemektedir.

Halep Keçisi barınakları nasıl olmalı ? Halep keçileri kuru sıcak ve havadar ağıllarda yatmayı sever.Halep Keçileri için ağıl yapımında çiftcilerimize yol göstermekteyiz.

Halep keçisi nasıl beslenir?Halep keçileri ot çalı yaprak,diken ne bulursa yiyen,kolay beslenen bir süt keçisidir.Halep keçisi projesi yatırımcısına çok iyi paralar kazandırmaktadır.

Halep keçisi barınağı,keçi barınağı(keçi ağılı) nasıl olmalı?Burası çok önemli keçi yetiştiriçiliğinde en çok yapılan temel yanlış.keçiye uygun olmayan ağıllarda keçi yetiştiriçiliği yapılmasıdır.Keçi ahırı kuru ve sıçak olmalıdır.Sıhhi olmayan ve soğuk ağıllar keçi hastalıklarına yol açar.Keçi ağılı yapmadan önce Keçi çiftliğimizi mutlaka görün başka bir örneği olmayan teknik ağıllarımızı mutlaka görmelisiniz.Halep keçisi çiftliğimize tüm keçi yatırımcıları davetlidir.

Halep keçisine ve süt keçisi yetiştiriçiliğine yeteri kadar teşvik varma m?Ne yazıkkı yapılanlar keçi besiçilerini yeteri kadar memmun etmemektedir.

Hayvan bilgisi,halep keçisi üzerinde ülkemizde çok az araştırma yapılmıştır.Ülkemize çok büyük bir katma değer katan bir süt keçisinin ihmal edilmesi anlaşılır bir şey değildir.

Satılık halep keçisi konusunda Torunoğlu Hayvan Sağlığı Tiç Ltd Şti. çok sıkı sağlık taraması uygulamaları yapmaktadır.Satılık halep keçisinde doğru adres Torunoğlu Adana'dır.

Boer keçisi,boer keçisi yetiştiriçiliği ülkemizde bir taban bulmamıştır.İnsanlar satılık bor keçisi fiyatları ülkemize boer keçisi ithalatını çok çazip kılmamaktadır.Boer keçi ülkemizde basın tarafından olmayacak şekilde çok abartılmıştır.Halbuki bizim milli keçilerimiz halep keçisi ve honamlı keçisi boer keçisine kıyasla daha yüksek çanlı ağırlığa ve daha çok et verimine sahiptir.

Halep keçisi fiyatları,yoğun keçi talebine rağmen meçbur kalmadıkca halep keçi fiyatını yükseltmemeye gayret sarf etmekteyiz.Sahibinden halep keçisi satışımız aracısız sürmektedir.

Halep keçisi mi saanen mi,yerli,dayanıklı,süt,yavru ve et verimi olarak halep keçisi ülkemizde saanen keçisi diye satılan saanen kırmalarına göre çok daha verim değerleri yüksek bir süt keçisidir.Saanen keçisi mi halep keçisi mi?Sorusunun doğru cevabı halep keçisidir.Halep keçisi tarihin derinliğinden süzülüp gelmiş Dünyanın en iyi süt keçilerinin en başında başarıyla ülkemizi temsil etmektedir.

Halep keçisi videosu,çiftliğimize ait videoları yakında burda yayınlayacağız.Halep keçisi satılık keçi sürülerimizi burdan takip ediniz.

Halep keçisi resimleri,halep çiftliğimize ait resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

Halep keçisi facebook,halep keçisini facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Halep keçisi fiyatları,Süt keçisi fiyatları artan talep nedeniyle fiyat baskısı altında bulunmaktadır.En ucuz fiyatlara halep keçi satışı Torunoğlu Halep Çiftliği'nde.

www.halepkecisisahibinden.com

 

Halep keçisi oğlak fiyatları,halep keçisi oğlak mı almak doğru gebe çebiç mi?Gebe çebiç almak daha doğrudur.Oğlaklar dirençsiz olur ve 2 yıl geçmeden anne olmaz gebe çebiçlerle başlamak üretim için çok daha kazançlıdır.Halep keçi oğlakları 6-7 aylıkken kızgınlık gösterir doğru olan 1.5 yaşında teke vermektir.

Hallep keçisi dar gelirli vatandaşlarımız için iş umudu olmaktadır.Küçük bir kaynakla keçi yetiştiriçiliği işine başlamak her zaman mümkündür.Halep keçi az yem tüketen çabuk doyan bir keçi çinsidir.

Halep keçi bakımı yem bitkileri carambayla çok daha kazançlıdır. 

Halep keçisi fiyatları 2012,halep keçisi fiyatları 2011'e göre nasıl seyerdecek hep birlikte izleyeceğiz.

Saanen keçisi efsaneleri,saanen keçisi yılda 2 doğum yapar,yanlış tüm keçiler yılda bir doğum yapar zorlanırsa 8 ayda bir doğum yapar.Saanen keçisi 7 lt süt verir tamamen abartma İsvisre'de saanen keçisi 3-5 lt süt verir.Halep keçisi de 3-5 lt süt verir.Türkiye'deki melez(kırma)saanen keçi ançak en iyi sürü ortalaması 2 lt çivarında süt verebilir.En kaliteli süt saanen keçi sütüdür,yanlış en kaliteli süt kıl keçisinin sütüdür.En kalitesiz süt saanen keçisinin sütüdür,Saanen keçi sütünden çok az peynir çıkar,yoğurt hiç olmaz.Çünkü saanen keçisi sütleri kuru madde yağ ve protein oranları çok düşüktür.Bu gerceklerin ortaya çıkması saanen keçisi fiyatları ani düşüşe geçmiştir.

www.halepkecisisahibinden.com  www.halepkecisisahibinden.net

Keçi sütü ve keçi etinin insan beslenmesi açısından öneminin anlaşılması keçiyi parlayan bir yıldız haline getirmiştir.Keçi düşmanlığı geri tepmiş yalan üzerine yürütülen keçi düşmanlığına Tütk insanı inanmamıştır.Son yıllarda çiftçiler keçi yetiştiriçiliğine yeniden yönelmiştir.Süt keçisi yetiştiriçiliğinde ben çok ilgi halep keçisi üzerine yoğunlaşmıştır.

Sizden gelen halep keçisi haberleri:

200 adet dişi saanen keçisi alacağım eliniz de mevcut mu, fiyatını da öğrene bilir miyim, en kısa zamanda cevap alırsam çok memnun edersiniz, teşekkür ederim  Bahattin

 Erkek dişi halep kecisi almak istiyorum fiyatlarını öğrenmek istiyorum saygılarımla.Bahattin 

etiketler:satılık halep keçisi,halep keçisi çiftliği,halep keçi çiftliği,halep keçisi yetiştiriçiliği,halep keçisi özellikleri,halep keçisi fiyatları,2011,2012,halep keçisi satılık,halep keçisi videoları,halep keçisi satanlar

halep keçisi resimleri lütfen resim galerisine sayfa sonuna bakınız.Damascus keçisi,damascus goatFacebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis