Şami Keçisi(shami goats)

Şami keçisi yerli milli bir keçi ırkımızdır.Şami keçileri erkekleri boer keçisinden daha çok et verir çanlı ağırlığı 140-150 kg ulaşabilir.Şami keçi süt verimi 3-6 kg,yer yer daha yüksek süt ortalamasına ulaşabilir.Dünya şampiyonu şami keçisi günlük 12 kg süt verebilmektedir.

Şami keçileri 100 keçiden 250 yavru alınır. İkizlik üçüzlük oğlak verimi çok yüksektir.Şami keçisi Tüm Türkiye çoğrafyasında sorunsuz yetiştiriçiliği yapılmaktadır.Dünya ülkeleri şami keçisine yakın ilgi göstermektedir.Şami keçisine halep keçiside denmektedir.

Şami süt keçisin bir çok ismi vardır bunlar:Şam keçisi,damaskus keçisi,mente keçisi,aleppo keçisi,damascene keçisi,Çukurova keçisi ve en çok kullanılan ismi halep keçisidir.Şami keçisi üretimi ülkemizde hızla artmaktadır.

Şami keçi çiftliğimizde satılık çok sayıda şami(halep keçisi) keçisi vardır.Şami halep keçisi özellikleri,satışları,ve şami halep keçisi fiyatları için halep keçisi bölümüne bakınız.Şami keçileri satın alırken kan testi isteyiniz.Satılık şami halep keçilerimiz bulaşıcı hastalıklardan aridir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis