Sorgum Sudan Otu

Sorgum sudan otu tohumu,melez bir yem bitkisi çeşididir.Sorgum otu lkbahardan sonra yazlık olarak ekilir.Bugday karpuz hasadından sonra 2. ürün olarak ekmek mümkündür.Sorgum sudan otu yem bitkisi yeşil aksamı mısır gibi güçlü bir bitkidir.Hayvanlara doğrudan otlatılarak,sılajı yapılarak yedirilir.Atlarda yedirilmesi son derece sakıncalıdır.

torunoğlu

Sorgum sudan otu ekimi

Sorgum sudan otu yetiştiriçiliği,yem bitkileri yetiştiriçiliğinde ekiliş alanı  bakımından önemli bir yem bitkisidir.Sorgum sudan otu tohumundan dekera 3-4 kg.tohum ekilir.Ekim derinliği 2-3 cm.dir.Toprak altı taban gübresi olarak dekera 30-35 kg 15*15*15* gübresi ekilir.Üst gübresi olarak dekera 30-35 kg %33lük amonyum nitrat atılır.

İlk boyu 60 cm'ye ulaşmadan hayvanlara yedirilmesi doğru değildir.İlk biçimden sonra boyuna bakılmaksızın geviş getiren hayvanlara yedirilir.Sorgum sudan otu hasadında biçimler yerden 15 cm yukardan yapılır.Sorgum sudan otu tarımı kolay yapılan bir yem bitkisi yetiştiriçiliğidir.Hayvan yetiştiriçileri kimi zaman sudan sorgun otu diyede isimlendirmektedirler.

Danelik için yetiştirilen sorgum bitkisi ayrı,sorgum sudan otu ayrı bitkilerdir.

Sorgum sudan otu tohum fiyatı şirketimizde uygun fiyatla satılmaktadır.

Etiketler:sorgum sudan otu yetiştiriçiliği,sorgum sudan otu tohumu,sorgum sudan otu tohumu fiyatları,sorgum bitkis


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis