Halep Süt Keçisi Yetiştiriciliği

Halep keçisi süt keçisi yetiştiriçiliği,keçi yetiştiriçiliği keçi besicilerinin gündemindedir.Ülkemizde halep keçisine son 2 yılda inanılmaz bir yatırım yapılmaya başlanmıştır.Hayata gecen halep keçisi projeleri saanen keçisini geride bırakmıştır.Süt keçisi ırkları arasında zirvede yine et keçiciliğinde zirvede olan halep keçisi hakettiği ilgiyi görmeye başlamıştır.Torunoğlu Şami Keçi çiftliği olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde uyuyan bir devi uyandırıp Türk ekonomisinin hizmetine sunduk.Atalarımızdan bize miras kalan bu yüksek verimli şami(halep) keçileri yatırımcısına ciddi paralar kazandırmaktadır. 

www.kiliskecisi.net

Dünyada ve Türkiye'de keçi sütü ve keçi etine çok büyük bir rağbet başlamıştır.Çok yakın bir zamanda inek sütü kullanım alanından daha fazla keçi sütü kendine yer ayıracaktır.

www.halepkecisifiyatları.com

Bu gün halep keçisine en çok yatırım Ege ve Marmara Bölgelerinde yapılmaktadır.İzmir,Aydın,Manisa gibi sahil vilayetlerinde ve İç Egede Uşak,Kütahya,Afyon gibi vilayetlerde halep şami keçi yatırımları hareketlenmektedir.Marmara Bölgesinde en çok Çanakkale,Balıkesir,Bursa,Bilecik,İstanbul  ve Adapazarı halep yetiştiriciliğinde bayrak göstermektedir.

 www.halepkecisi.info

Karadeniz Bölgesinde halep süt keçisi besiçiliği Bolu,Ordu,Tokat,Amasyas ve Samsun'da yogunlaşmaya başlamıştır.

Halep Keçi yetiştiriçiliğinde İçanadolu Bölgesi'nde Nevşehir,Kırşehir,Kayseri,Konya ve Ankara 'da yoğunlaşma başlamıştır.Atatürk Orman Çiftliği'nin  keçi sütü alımına başlaması süt keçisi yatrımlarını hızlandırmıştır.Şami keçisi Türk Çiftcisinin yeni gözdesidir.

Güneydoğu Anadolu'da Mardin,Gaziantep,Urfa,Kilis illerinde halep keçisi konuşulmaya başlanmıştır.Çiftliğimizden keçi alımları yapmaktadırlar.

Akdeniz Bölgesinde,Antalya,Isparta,Hatay,Adana,Osmaniye,Kahramanmaraş'lı çiftçiler şami- halep keçisi için çiftliğimize gelmektedirler.Mersinde şami keçisi yetiştiriçiliğinde son yıllarda bir kıpırdama gözlenmekle bereber asıl kıl keçisi beslenmektedir.

Doğu Anadolu Bölgesinde,Sivas,Erzincan,Elazığ,Tunceli,Bingöl halep keçilerine yoğun ilgi göstermektedirler.Bununla birlikte tüm bölgelerimizde ve tüm vilayetlerde halep(damascus) keçisi besiçiliği hızla artmaktadır.Şami keçisi satışları için tüm keçi besiçilerini şam keçisi çiftliğimize Adana'ya bekliyoruz. www.halepkecisi.info 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis