Halep Keçilerinde Psikolojik Davranış

Halep Keçileri;

Halep Keçisi ilginç bir hayvandır.Dünyanın en ünlü et ve süt keçisi olmanın yanında ilginç davranışlar sergilemektedir.

1-Halep keçisi sahibi seslendiğinde aynı köpeklerde olduğu gibi kuyruk sallar.Sahibine sevgisini belli etmek için sağ sola kuyruk sallar.

2-Halep keçisi sahibinin yüzünü koklayarak ona bağlılığını ve dostluğunu gösterir.Bakıcısı ve çobanın arkasından ayrılmaz.

3-Halep keçileri sevildiğinde ayağını ileri doğru havaya kaldırır.Küçük komutlarla her çağrıda ayağını insana verecek davranış şeklinini benimser.

4-Halep(şami) keçileri gece karanlıkta hep birlikte bir araya toplanırlar.Halep (damascus) keçisi gece çok korkarlar sahibinden hiç ayrılmazlar.

5-Halep şami keçileri birbirlerine çok bağlı sosyal hayvanlardır.Sürü lideri hangi yöne doğru yönelirse hep birlikte aynı yöne doğru hareket ederler.

6-Halep keçisi, uyurken ilginc yerleri ve yüksek yerleri tercih ederler.

7-Halep keçileri ve tüm keçi ırkları çamurdan nefret ederler ve çamur ve ıslak yerlere basmak istemezler.

8-Halep keçisi atlar gibi ayakta uyuma yeteneğine sahiptir.Halep keçileri derin uykuya dalabilir.

9-Halep keçileri sakin huylu keçilerdir,bir birlerine pek tos vurmazlar.Halep keçisi sürüde arkadaşlarından ayrılmaz hep bir arada otlar.

10-Halep keçisi çiftleşirken tekeler arasından seçtiği bir erkekle eşleşir.İstemediği bir tekeyi kovalar.

Halep keçisi fiyatları 2011,satılık Şami halep keçisi için acele ediniz.Halep keçisi satılık fiyatlarını öğrenmek için tel:0555 9975075 0532 2664041 0322 2398808 Adana


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis